Hit enter to search or ESC to close

Jagnięcina

Hodowla owiec w Irlandii ma wiekową tradycję. Głównymi rasami owiec na zielonej wyspie są Suffolk i Texel, Cheviot i Belclare.

Irlandzka jagnięcina jest obecnie produkowana przy użyciu tych samych tradycyjnych praktyk rolniczych, które stosowano przez tysiące lat dzięki czemu powstała gama produktów dostępnych przez cały rok, począwszy od jagnięciny mlecznej i wielkanocnej po jagnięcinę z głównego sezonu i jagnięcinę górską, z których wszystkie wyróżniają się wyjątkowym smakiem i zapewniają niesamowite doznania kulinarne.

Tak jak w przeszłości produkcja jagnięciny opiera się na całorocznym wypasie. Stada owiec żywią się trawą przez większą część roku, z wyjątkiem miesięcy zimowych, kiedy to zamiast niej stosuje się pasze takie jak siano i kiszonki, zazwyczaj zbierane w tym samym gospodarstwie wcześniej w ciągu roku. Obecnie w Irlandii jest około 35 000 hodowców owiec i ponad 2,6 miliona owiec hodowlanych. Wszystkie gospodarstwa działają jako firmy rodzinne, a przy średnim stadzie jarek rozpłodowych liczącym nieco ponad 100 sztuk, rolnicy są w stanie przez cały rok otaczać swoje stada zindywidualizowaną opieką.

Irlandzka jagnięcina jest produkowana w dużym stopniu w środowisku naturalnym, dzięki czemu uzyskuje się produkt o bardzo wysokiej jakości i integralności oraz charakterystycznym, delikatnym smaku.

Mięso jagnięce jest bogate w białko, witaminy B3 i B12, i ma naturalnie niską zawartość soli.

Żelazo zawarte w czerwonym mięsie, takim jak jagnięcina, jest najłatwiej przyswajalną formą żelaza w diecie.

Jagnięcina zawiera również dużo cynku, który odgrywa ważną rolę w utrzymaniu silnego układu odpornościowego

Zobacz przepisy

Kotlety jagnięce z sosem pomidorowym i wędzoną papryką

Pieczony udziec jagnięcy z rozmarynem

Żeberka jagnięce z posypką z pietruszki

Powiązana zawartość