Hit enter to search or ESC to close

Zrównoważony rozwój

Origin Green to jedyny na świecie krajowy program na rzecz zrównoważonego rozwoju w branży spożywczej , który umożliwia wyznaczanie i osiąganie wymiernych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, co przekłada się na poszanowanie środowiska i bardziej efektywną pracę na rzecz społeczności lokalnych.

Origin Green współpracuje z ponad 55 000 gospodarstw rolnych i ponad 300 wiodącymi irlandzkimi firmami z branży spożywczej, aby udowodnić i poprawić zrównoważony charakter produkowanej żywności oraz sprostać zmieniającym się potrzebom klientów i konsumentów na całym świecie.

Jest to jedyna na świecie organizacja działająca na poziomie krajowym, w której rolnicy i producenci surowców, przetwórcy i sprzedawcy detaliczni współpracują ze sobą i uzyskują status lidera w tworzeniu lepszej przyszłości dla wszystkich zaangażowanych stron.

Rolnicy będący certyfikowanymi członkami Programu Na Rzecz Zrównoważonej Produkcji Wołowiny i Jagnięciny (ang. Sustainable Beef and Lamb Assurance Scheme, SBLAS) i którzy biorą udział w ewaluacji zrównoważonej produkcji rolnej jako cześć swojego audytu są pierwszym łączem w Origin Green. System pomiaru i informacji zwrotnej Origin Green ułatwia w określić czynności w kierunku zwiększenia wydajności. Irlandzcy rolnicy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że poprawa w zakresie praktyk zrównoważonego rozwoju jest korzystna również dla biznesu. Zrównoważone i wydajne rolnictwo idą w ręka w rękę i mogą pomóc w przetrwaniu gospodarstw rolnych i zachowaniu środowiska dla przyszłych pokoleń.

Irlandia – zielona wyspa